ПРОГРАМИ LIONS CLUBS INTERNATIONAL

У 1925 році сліпа Хелен Келлер звернулася до членів Лайонс Клубів із закликом стати "лицарями сліпих". З тих пір запобігання сліпоті і боротьба зі сліпотою стали однією з основних програм діяльності Лайонс Клубів. Мелвіну Джонсу належить ідея білої тростини для сліпих. Активна діяльність Лайонс Клубів за ці роки врятувала зір мільйонам людей.

Діяльність Лайонс Клубів різноманітна і адаптована до найбільш важливих проблем громади, де веде свою діяльність Клуб. Це і боротьба з діабетом, як причини сліпоти, боротьба з наркоманією, допомога сліпим, глухим, дітям і людям похилого віку. Обмін молоддю та молодіжні табори, міжнародні зустрічі і багато іншого входить в сферу інтересів Клубу.

SIGHT FIRST - ЗІР НАСАМПЕРЕД

Програма націлена на попередження сліпоти і боротьбу з виліковної сліпотою. З 40000000 сліпих на землі 32000000 можуть бути вилікувані. Лайонс клуби спонсорують проведення операцій з видалення катаракти, ведуть боротьбу з причинами сліпоти, найбільш характерними для своїх регіонів. Допомагають Левам в інших частинах світу боротися зі сліпотою.

БОРОТЬБА З ДІАБЕТОМ

Діабет є найбільш поширеною причиною сліпоти. Люди часто не знають, що у них діабет. Лайонс клуби спонсорують профілактичну роботу по виявленню діабету. Пропагандують медичні знання з цього питання.

МЕДИЧНІ ПРОГРАМИ

Лайонс клуби вникають в місцеві проблеми охорони здоров'я і сприяють їх вирішенню в міру своїх сил і можливостей. Це може бути поширення медичних знань, профілактика інфекційних і не інфекційних захворювань, допомогу лікарням, і багато іншого.

LIONS QUEST

Ця програма спрямована на боротьбу з наркоманією. Лайонс клуби озброюють молодь необхідною інформацією, прищеплюють їм навички опору спокусам. Ведуть профілактичну роботу. Навчають вчителів.

ДОПОМОГА СЛІПИМ

Мелвін Джонс був винахідником білої тростини сліпих. Багато Лайонс клуби допомагають сліпим. Начитують книги на магнітофон. Збирають непотрібні окуляри для читання (коли змінюють окуляри на сильніші) і віддають їх літнім людям.

ДОПОМОГА ГЛУХИМ І ГЛУХОНІМИМ

Леви спонсорують придбання слухових апаратів. Патронують спеціальні школи для глухих і глухонімих дітей. Сприяють їх соціальної адаптації.

СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ

Допомога дитячим будинкам, хоспісам, будинкам престарілих, сиротам, пенсіонерам, безробітним, -  всім тим, хто в скрутному становищі - постійна турбота Лайонс клубів.

РОБОТА З МОЛОДДЮ

Робота з молоддю, спроба залучити молодих людей (особливо з неблагополучних сімей) в активне життя - одне із завдань Лайонс клубів.

ДІТИ ВУЛИЦІ

Проблема безпритульних існує в багатьох країнах. Лайонс клуби не можуть залишатися осторонь від неї. Там, де це можливо Леви намагаються відвести дітей з вулиці. Підтримують притулки для безпритульних.

ЗАХИСТ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Лайонс клуби сприяють просуванню екологічних програм. Клуби сприяють поліпшенню екології в залежності від конкретної ситуації в місцевості, де розташований клуб. Сприяють поширенню екологічно чистих технологій.