МІСТО СОНЦЯ
2011-11-26 LC DonetskLand подарував дитячий майданчик альтернативному молодіжному центру "Місто сонця".
  • Є тільки два способи прожити своє життя.
  • Перший - так, ніби ніяких чудес не буває.
  • Другий - так, ніби все на світі є дивом.

Альберт Ейнштейн

Кінець листопада, пізня осінь, сніг, повільно кружляючи, падав на замерзлу землю. Але саме цей день запам'ятався як теплий, затишний і сонячний, тому що ми потрапили в «Місто сонця» - центр для дітей з складною життєвою ситуацією, який був створений і адмініструється Донецької міської молодіжної організацією «Альтернативний молодіжний центр».

У порога нас радо зустріла керівник цієї громадської організації Тетяна Носач, провела в великий будинок. Навіть морозним листопадом тут тепло і сонячно від посмішок дітей і їхніх матерів, які знайшли тут притулок, а головне, знову здобули, нехай маленьку, але таку необхідну, віру в світле завтра.

За великим столом в затишній, теплій і такий сімейній атмосфері, Тетяна розповіла нам про життя центру за останні два роки. Тут знайшли свій тимчасовий будинок хлопці, які вийшли з інтернатів і поки ще не можуть почати самостійне життя, певний період живуть дівчата, які рано стали мамами. Як правило - це сироти, випускниці інтернатів. Але є і ті, хто, навіть маючи сім'ю, з яких-небудь причин опинився без даху над головою.

Люди, які втратили будь-яку надію на майбутнє, знаходять в цих стінах розуміння, віру в те, що в скрутну хвилину є місце, куди ти завжди можеш звернутися за допомогою, і люди, готові допомогти.

Після затишного чаювання і душевної бесіди членами Lions Club DonetskLand був презентован дитячий майданчик, який тут же випробували маленькі жителі «Міста сонця».

Слід зазначити, що це один з трьох дитячих майданчиків, організацією установки яких виступив Lions Club. Таку можливість надала Донецька обласна рада, яка щорічно проводить конкурс міні-проектів місцевого розвитку. Для клубу це стало шансом забезпечити три дитячих будинки подібними дитячими майданчиками.

У «Місті сонця» і Докучаєвській допоміжній школі-інтернаті вже встановлені гірки і гойдалки, Великоновосілківський притулок служби у справах дітей поки в очікуванні майданчика, мабуть, в якості подарунка до Нового року.

Серед 2 496 проектів DonetskLand отримав право встановити майданчики в двох будинках, і за результатами другого туру - третій  для Великоновосілківського притулку. Дивом чи, або вірою в добро, або сприянням небайдужих людей, а може - і всім в сукупності, ми можемо з гордістю спостерігати, і навіть доторкнутися, до результату своєї праці.

Незважаючи на всі труднощі, проблеми і бюрократичну тяганину, без яких, насправді, почуття задоволення від результатів не було б повним, ми нарешті побачили, як світяться щастям очі дітей, які весело спускалися з гірки. Їх відкрита усмішка окупила всі зусилля, прикладені до реалізації всіх трьох проектів. І дала сили для нових починань і звершень!

Йдучи з Міста сонця, ми залишили там довгоочікувані гойдалки, але натомість отримали заряд емоцій, відчуття любові і шматочок сонця - що ще треба для щастя? Хіба що розуміння того, що в нашому світі є місце безкорисливим вчинків, доброті, щирості, взаємодопомоги і співпереживання.

У нашому світі ще є місце диву, хоча ... Знаєте, в житті не буває чудес, тому що саме життя - це диво, чи не так?

Ірина Філіпських, Юлія Нікітіна