ВИСТАВА ДЛЯ СЛАБОЗОРИХ
2014-05-26 Lions Club BEREGSZAZ провів свою першу благодійну акцію «Спектакль для сліпих та слабозорих».

Зміни і обстановка в країні не зовсім сприяла організації даної акції, але ми вирішили не відступати. Звернувшись з цією ідеєю до Закарпатського обласного угорськогодраматичного театру (м. Берегово), ми отримали повну підтримку: трупа Драмтеатру безкоштовно зіграла спектакль, а також надала нам свій зал і сцену.

Після кількох місяців підготовки та організації 13 травня в Драмтеатрі міста Берегово відбулося представлення вистави-казки за творами братів Грімм ( "Три золотих волосини чорта"). Ми організували доставку і ескорт наших підопічних таким чином, щоб до початку вистави був час обійти разом з ними сцену, "побачити-помацати" декорації і поспілкуватися з акторами. Це важливий момент для того, щоб наші підопічні мали уявлення про те, що відбувається на сцені.

Трупа також забезпечила "наратора" або "диктора" самого спектаклю, тобто як би голос за кадром, який було чути під час самого спектаклю - таким чином сліпі і слабозорі знали про те, що відбувається на сцені.

Приголомшлива майстерність акторів, піснями і танцями насичений спектакль доставили нашим підопічним величезне задоволення, в знак своєї вдячності всі глядачі залу плескали стоячи - це було так зворушливо!

Після вистави всі мали можливість поспілкуватися між собою та обмінятися контактами, висловивши надію і запевнивши нас, що готові і в наступний раз приїхати на виставу.

Ну що ж, сподіваємося, це перша в нашій країні театральна вистава для сліпих і слабозорих послужить початком традиції, і не тільки в нашому місті Берегово, а й в інших містах нашої України.